loader image

Tanıtım Videosu

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Nedir?

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Nedir?

Günümüzde kamu kurumlarına personel seçmek amacıyla yapılan KPSS, birçok kişinin başvuru yaptığı bir sınav olarak dikkat çekiyor. Lisans, ön lisans ve lise mezunlarının başvurduğu KPSS, çeşitli devlet kurumlarında memurluğa hak kazanılması için gerekiyor. Öğretmen adaylarının, atanmak için KPSS’nin yanı sıra ÖABT diye adlandırılan “Öğretmenlik Alan Bilgisi” sınavına girmesi gerekiyor. Farklı bölümlerden mezun olan öğretmen adayları, kendi alanlarında sınava girerek başarı kazanmaya çalışıyor. 2013 yılından beri gerçekleştiren sınavla birlikte Türkiye’nin farklı il ve ilçelerindeki okullara öğretmen ataması yapılıyor.

Öğretmenlik alan bilgisi sınavına girmek isteyen adaylar, ilk olarak KPSS’ye giriş yapıyor. KPSS’nin ardından Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavlarına giriş yapılıyor. Matematik alanından mezun olan adayların da sık sık girdiği sınavlar ile farklı eğitim kurumlarına matematik öğretmeni ataması yapılıyor. Matematik öğretmen adayları için alan sınavındaki başarı büyük önem taşıyor. Rakiplerinin önüne geçmek isteyen adaylar, doğru bir hazırlık süreci geçirerek sınavda yüksek puan alabiliyor. Matematik alanında ÖABT’ne girecek olan adaylar için profesyonel bir şekilde eğitim veriyoruz. Uzman matematik öğretmenleri ile birlikte adayların verimli bir hazırlık süreci geçirmesine yardımcı oluyoruz.

ÖABT Matematik Sınavı

Günümüz dijital çağında uzaktan eğitim olanakları oldukça önemlidir. Öğretmen olmak isteyen üniversite mezunları, öğretmenlik alan bilgisi sınavında yüksek puan alabilmek için uzaktan eğitime ihtiyaç duyabiliyor. Sizler için sunduğumuz uzaktan eğitimi hizmeti ile birçok adaya ders veriliyor. 2017 yılından beri verilen eğitimler ile birçok matematik öğretmeni adayının atanmasını sağlıyoruz.

Matematiğin farklı konularında detaylı ve verimli eğitimler veriyoruz. Alan sınavı ile ilgili tüm ayrıntılara yer veriyoruz. Uzaktan eğitim almak isteyen öğretmen adayları, canlı yayınları ve dersleri internet üzerinden rahat bir şekilde takip edebiliyor. Videolu ders anlatımlarıyla birlikte sınava hazırlanılmasına yardımcı oluyoruz.

Alan Eğitim Dersleri

Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavında her sene adaylara alan eğitimi konusunda da sorular geliyor. Alan eğitimi sorularının doğru cevaplandırılması için ayrıntılı bilgilere ihtiyaç duyulabiliyor. Uzaktan eğitimimiz sayesinde matematik öğretmeni adaylarının alan eğitimi konularına verimli bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz. Alan eğitimi ile ilgili tüm dersleri uzaktan eğitim olarak adaylara sunuyoruz.

Yorum bırakın

Görüşmeyi Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?