loader image

Tanıtım Videosu

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında Dikkat Edilecekler!

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında Dikkat Edilecekler
Her sene binlerce kişinin girdiği Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı, öğretmen adaylarının atanması için gerekli olan sınavlardan biri olarak öne çıkıyor. Alan bilgisi sınavına girecek olan öğretmen adaylarının dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Öğretmen atamaları için oldukça önemli olan sınavda farklı alanlardan birçok öğretmen adayı ter döküyor. Matematik öğretmeni adayları için ÖABT hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır. Matematik alanında atanmak isteyen adaylar, ilk olarak KPSS’ye giriş yapmalıdır.
KPSS ve Eğitim Bilimleri sınavlarının ardından matematik alan sınavına girilmesi gerekiyor. Matematik alan sınavında farklı bölümlere göre sorular geliyor. Ortaokul ve lise seviyesine göre farklı alan sınavı sorularının yanı sıra alan eğitimi soruları da bulunuyor. Matematik alanında sınava girecek adayların karşısına 75 soru geliyor. Adaylara 75 soru için 150’şer dakika süre veriliyor. Sınava giriş yapacak adaylar, sınava girmeden önce detaylı bir şekilde hazırlık süreci geçirmelidir. Atama için oldukça önemli olan sınava net olarak hazırlanmak isteyen adaylar için sunmuş olduğumuz uzaktan eğitim dersleri öne çıkıyor.
Matematik ÖABT ile İlgili Önemli Bilgiler
Matematik sınavına giriş yapacak olan öğretmen adayları, tüm konularla ilgili verimli bir çalışma süreci geçirmelidir. Yıl içinde düzenli ve programlı bir şekilde çalışmak isteyen öğretmen adayları için uzaktan eğitimlerimiz büyük önem taşıyor. Matematik dersi ile ilgili örnek soru çözümü için internet sitemizdeki içerikler takip edilebiliyor. Tüm konular hakkında ayrıntılı bilgiler ve sınav hakkındaki püf noktalar paylaşılıyor.
Alan bilgisi sınavındaki net sayısı oldukça önemlidir. Öğretmen atamalarındaki sıralamayı yüksek oranda etkileyen ÖABT sınavında başarının arttırılması için dikkatli bir şekilde çalışılması gerekiyor. Uzaktan eğitim içerikleri ve canlı yayınlar ile ÖABT sınavına hazırlanmak isteyen adaylar, internet sitemizden yararlanabiliyor.
Uzaktan Eğitim Matematik
ÖABT sınavlarına evinden rahat bir şekilde çalışmak isteyen adaylar, uzaktan eğitim içeriklerimizden faydalanabiliyor. Sınavla ilgili bilinmesi gerekenler ve soru çözme teknikleri hakkında uzaktan eğitim vermeye devam ediyoruz. İnternet sitemizin yanı sıra iletişim numaralarımız üzerinden matematik alan bilgisi ile ilgili tüm dersler paylaşılıyor. Uzaktan eğitim matematik ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen adaylar, 7/24 kesintisiz bir şekilde ulaşım sağlayabiliyor.

Yorum bırakın

Görüşmeyi Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?