loader image

Tanıtım Videosu

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Kaç Dakikadır?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Kaç Dakikadır?
Eğitim ve Fen Edebiyat fakültelerinden mezun olan öğretmen adayları, MEB’e bağlı kurumlarda kadrolu olarak çalışmak için çeşitli sınavlara giriş yapıyor. Bu sınavlardan biri olan ÖABT, her yıl belirli tarihlerde farklı bölümlere özel olarak yapılıyor. Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Coğrafya ve Tarih gibi farklı alanlarda yapılan sınavlara yüzlerce kişi giriyor. ÖABT sınavı yapılan değişikliklerden sonra 75 sorudan oluşuyor. 75 soru için adaylara 150 dakika süre veriliyor. Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı konuları bölümlere göre farklılık gösteriyor. Her bölüme özel soruların yanı sıra ortak olarak sorulan alan eğitimi soruları da bulunuyor.
Öğretmen adaylarının giriş yapması gereken farklı sınavlar bulunuyor. İlk olarak KPSS’ye giren adaylar, 60 genel yetenek ve 60 genel kültür sorusunu cevaplandırıyor. KPSS ile aynı gün yapılan Eğitim Bilimleri Sınavında ise adaylara 80 soru soruluyor. 2 sınava giriş yapan adaylar, bu sınavlardan kısa bir zaman sonra yapılan ÖABT’ye giriyor. ÖABT matematik alanında çıkan 75 soru için adaylara 150’şer dakika süre veriliyor. Matematik öğretmeni adayları, sınavla ilgili her türlü bilgi ve gelişme için uzaktan eğitim hizmetlerimizden yararlanabiliyor. Uzaktan eğitimizin içeriğinde derslerin yanı sıra sınava dair bilgiler de bulunuyor.
ÖABT Matematik Soruları
Matematik bölümlerinden mezun olmuş öğretmen adayları, eğitim kurumlarında kadrolu olarak çalışmak için sınavlardan yüksek puan almalıdır. Öğretmen atama sayısı ile mezun öğrenci sayısı arasında yüksek oranda fark oluştuğu için sınav başarısı oldukça önemlidir. ÖABT matematik alanında sorulan 75 soruda yüksek net yapmak isteyen adaylar için uzaktan eğitim veriyoruz.
Daha önceki dönemlerde 50 soru olan matematik ÖABT sınavı, yapılan değişikliklerle birlikte 75 soruya çıkarılmıştır. 150 dakika içinde daha fazla soruya cevap vermek isteyen adaylar için çeşitli püf noktalar ve kısa yollar gösteriyoruz. Matematiğin şifreleri hakkında internet üzerinden uzaktan eğitim veriyoruz.
ÖABT Matematik Hakkında
ÖABT sınavlarında soru dağılımının nasıl olduğunu da merak ediliyor. Matematik sınavında yüzde 80 oranında alan soruları gelirken, yüzde 20 oranında alan eğitimi ile ilgili sorular geliyor. Adayların tüm soruları cevaplaması için 150’şer dakika süre veriliyor. Sınav hakkındaki ayrıntılı bilgilere ulaşmak isteyen adaylar, internet sitemizi tercih edebiliyor.

Yorum bırakın

Görüşmeyi Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?