loader image

Tanıtım Videosu

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavından Kaç Soru Var?

Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavından Kaç Soru Var?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren farklı düzeydeki eğitim kurumlarına atanmak isteyen öğretmenler, KPSS’nin yanı sıra ÖABT isimli sınava giriyor. Tüm öğretmen adaylarının kendi alanları için özel olarak yapılan sınav, KPSS ve eğitim bilimlerinden sonra gerçekleştiriliyor. 2013 yılından beri yapılan sınav, çeşitli değişikliklere uğrayarak günümüze kadar gelmiştir. Lisans düzeyinde yapılan alan bilgisi sınavlarında 50 adet soru soruluyor. 40 adet alan bilgisi sorusu ve 10 adet alan eğitimi sorusuyla birlikte adaylara 75 dakika süre veriliyor.

Öğretmen adayları, KPSS’ye girdikleri gün eğitim bilimleri sınavına da giriyor. Öğretmenlik alan bilgisi sınavı ise iki sınavdan belirli bir zaman sonra yapılıyor. Adaylara verilen 50 sorunun içerisinde farklı konular bulunuyor. Adayların bilgi ve beceresinin ölçülmesi için yapılan sınavın ardından başarılara göre atamalar yapılıyor. Farklı branşlarda yapılan öğretmen atamalarına katılım sağlamak için ÖABT’de başarılı olunması gerekiyor. Matematik alanında sınava girecek olan adayların başarılı olması için uzaktan eğitim olanakları büyük önem taşıyor.

ÖABT Uzaktan Eğitim

Öğretmenlik branşlarında en zorlu alan sınavlarından biri olan matematik sınavına her yıl yüzlerce öğretmen adayı katılım sağlıyor. Sınavda başarılı bir puan almak ve atama için şansını yükseltmek isteyen adaylar için uzaktan eğitim programları sunmaya devam ediyoruz. Uzaktan eğitim programlarımızın içinde videolu eğitimler ve canlı yayınlar gibi önemli dersler bulunuyor. Düzenli ve verimli bir ÖABT çalışması için uzaktan eğitimimiz tercih edilebiliyor.

Günümüzde birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İnternet üzerinden eğitimin büyük önem kazanmasıyla birlikte farklı alanlarda atama bekleyen öğretmen adayları, internet platformlarına başvuru yapıyor. Sizler için sunmuş olduğumuz matematik dersleri ile ÖABT’ye çok daha verimli bir şekilde hazırlanma olanağı sağlayabilirsiniz.

Mat ÖABT ile Uzaktan Eğitim

Matematik öğretmeni adayları için yapılan 50 soruluk ÖABT sınavında başarılı olunabilmesi için gereken tüm eğitimleri vermeye devam ediyoruz. Mat ÖABT ile birlikte farklı soru tiplerine dair çözümler yapıyoruz. Adayların konu eksiklerinin kapatılması için videolu eğitim yapıyoruz. Farklı konulardan gelebilecek olan sorular hakkında örnek çözümler yaparak adayların sınava hazır olmalarını sağlıyoruz.

Yorum bırakın

Görüşmeyi Başlat
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?